Tennis Tracker: Emma Răducanu s-a accidentat din nou/ Egalitate la Laver Cup după prima zi

Tennis Tracker: Emma Răducanu
Tennis Tracker: Emma Răducanu ČTK / DPA / Andreas Gora/ Profimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

10:02 - WTA SEUL - Emma Răducanu a suferit o nouă accidentare la picior și a fost nevoită să se retragă în mijlocul meciului din sfertul de finală de la Seul Korea Open contra Dariei Kasatkina, la scorul de 1-0 la seturi pentru rusoaică, 6-1, 0-0.

Kasatkina dă în semifinală de compatrioata sa, Diana Shnaider, care a trecut de ucraineanca Marta Kostyuk cu 7-6, 6-3.

07:00 - ATP LAVER CUP - Echipa Lumii a egalat Echipa Europei după meciul de dublu încheiat târziu în noapte la Berlin. După prima zi scorul este 2-2.

Taylor Fritz și Ben Shelton au reușit o partidă de excepție în fața unei echipe stelare a Europei formate din Alexander Zverev și Carlos Alcaraz. Duoul american și-a asigurat victoria cu 7-6, 6-4 într-o oră și 37 de minute.

06:30 - WTA HUA HIN 2 - Rebecca Sramkova vs. Tamara Zidansek (12:00), Arianne Hartono vs. Laura Siegemund (13:30)

06:15 - ATP HANGZHOU - Marin Cilic vs. Yoshihito Nishioka (08:30), Holger Rune vs. Yasutaka Uchiyama (11:30)

06:00 - WTA SEUL - Polina Kudermetova vs. Beatriz Haddad Maia (06::00),  Daria Kasatkina vs. Emma Răducanu (07:30), Diana Shnaider vs. Marta Kostyuk (07:30)

00:00 - ATP LAVER CUP - Bulgarul Grigor Dimitrov a câștigat în două seturi partida cu Alejandro Tabilo, scor 7-6, 7-6 și a ajutat astfel echipa Europei să preia conducerea în Laver Cup cu 2-1.