Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele Livesport Open de la Praga

Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele Livesport Open de la PragaProfimedia
Jaqueline Cristian își continuă parcursul foarte bun din cadrul turneului WTA 250 Livesport Open de la Praga.

Jaqueline Cristian - Kateryna Baindl 6-4, 1-6, 6-2

După ce a eliminat în primul tur principala favorită, vineri, românca a învins-o pe favorita cu numărul 8, ucraineanca Kateryna Baindl (loc 98 WTA).

Jaqueline (loc 122 WTA) a avut un start perfect de partidă și s-a distanțat la 3-0, înainte să-și piardă serviciul. Ucraineanca a reușit să revină în joc și să egaleze, însă finalul setului i-a aparținut româncei, care s-a impus cu 6-4. Românca a pierdut al doilea set clar, cu 1-6. Apoi, în setul decisiv, Jaqueline a revenit la jocul din prima parte a meciului și s-a impus cu 6-2.

Interviu Jaqueline Cristian
Flashscore

În semifinalele turneului Livesport Open de la Praga o va întâlni pe câștigătoarea partidei dintre Tereza Martincova (loc 109 WTA) și Nao Hibino (loc 136 WTA).