Tennis Tracker: Cristian Jaqueline pierde cu Deichmann / Ana Bogdan reușește 8 ași și o învinge pe Krunic

Tennis Tracker
Tennis TrackerČTK / imago sportfotodienst / IMAGO / Profimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

16:53 - Exclusiv! Tenismenul August Holmgren: "Dacă nu ești fericit în afara terenului, nu poți juca un tenis bun". Detalii aici.

16:15 - Zheng se califcă în finala de la Wuhan, după ce a trecut cu 6-3, 6-4 de Wang Xin. În ultimul meci, chinezoaica va da piept cu Sabalenka.

16:10 - Despăgubire de 20.000 de franci elvețieni din partea ITIA pentru Simona Halep. Detalii aici.

16:00 - Djokovic trece de Fritz, scor 6-4, 7(8) - 6(6) și ajunge în finala de la Shanghai, acolo unde îl va întâlni pe italianul Sinner.

14:42 - Cristian Jaqueline pierde cu Deichmann, scor 6-3, 3-6, 4-6, după un meci care a durat peste două ore.

14:20 - Sinner ajunge în finala de la Shangai, după o victorie 6-4, 7-5 împotriva lui Machac. Detalii aici.

14:00 - Sabalenka o elimină pe Gauff (1-6, 6-4, 6-4) și merge în finala de la Wuhan. Detalii aici.

08:00 - Ana Bogdan o învinge pe Krunic după un meci care a durat doar 49 de minute! Detalii aici.

07:49 - Sakatsume a fost învinsă de Lys, într-o partidă care a durat o oră și 20 de minute.

06:35 - WTA - SIMPLU, Osaka (Japonia) - Calificări, suprafață dură: Ana Bogdan vs. Zheng (07:00). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.

06:25 - WTA - SIMPLU, Ningbo (China) - Calificări, suprafață dură: Cristian Jaqueline vs. Deichmann (10:30). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.

06:20 - WTA - SIMPLU, Wuhan (China), suprafață dură: Sabalenka vs. Gauff (11:30), Zheng vs. Wanx Xin, (14:00).

06:10 - ATP - SIMPLU, Shanghai (China), suprafață dură: Sinner vs. Machac (11:00), Djokovic vs. Fritz (14:00)