Tennis Tracker: Alcaraz, Sinner, Paolini și Vekic, primii sfert finaliști de la Wimbledon / Emma Răducanu, eliminată

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

21:50 -  WIMBLEDON WTA - Deși a avut susținerea publicului de partea ei, Emma Răducanu nu a reușit să treacă de jucătoarea venită din calificări, Lulu Sun (123 WTA). Jucătoarea din Noua Zeelandă a câștigat 6-2, 5-7, 6-2 în două ore și 45 de minute și a reușit să se califice în premieră în sferturi.

21:15 - WIMBLEDON WTA - Meciul dintre Paula Badosa și Donna Vekic a fost întrerupt de ploaia din Marea Britania, partida fiind reluată în a doua parte a zilei. Croata, numărul 37 WTA, a trecut în cele din urmă de Badosa în trei seturi: 6-2, 1-6, 6-4 pentru a-și asigura prima prezență din carieră în sferturile de la Wimbledon.

20:05  - WIMBLEDON ATP - Liderul mondial și favorit principal, Jannik Sinner, s-a impus în trei seturi în meciul cu Ben Shelton, 6-2, 6-4, 7-6 (11/9)

18:45 - WIMBLEDON ATP - Carlos Alcaraz (3 ATP) s-a calificat în sferturile de finală după ce a trecut în patru seturi de francezul Ugo Humbert (16 ATP), scor 6-3, 6-4, 1-6, 7-5. Detalii aici.

17:40 - WIMBLEDON WTA - Jasmine Paolini (9 WTA) este prima sfert finalistă de la Wimbledon. Italianca a beneficiat de retragerea adversarei sale, Madison Keys (13 WTA), la 5-5 în setul decisiv. Keys a condus cu 5-2 în setul trei, însă Paolini a forțat revenirea profitând de problemele americancei, care s-a retras în cele din urmă la scorul 6-3, 6-7 (6/8), 5-5.

06:15 - WIMBLEDON WTA - Pe tabloul feminin îți recomandăm meciul dintre favorita locală Emma Răducanu și Sun. Și celelalte trei partide se anunță a fi interesante însă, duelul american dintre Navarro și Gauf, meciul dintre Paolini și Keys și Badosa vs. Vekic.

06:10 - WIMBLEDON ATP - Duminică vor avea patru meciuri interesante pe tabloul masculin: T. Paul vs. Bautista, Alcaraz vs. Humbert, Sinner vs. Shelton și Dimitrov vs. Medvedev.