Tennis Tracker: Todoni și Bulgaru, eliminate la Budapesta / Nadal avansează la Bastad

Tennis Tracker
Tennis TrackerProfimedia
Cele mai importante momente din tenis pot fi găsite aici, în Tennis Tracker-ul nostru zilnic.

19:20 - ATP 250 Bastad - Tenismanul spaniol Rafael Nadal, fost număr unu mondial, l-a învins marți, cu 6-2, 6-4, pe suedezul Leo Borg, fiul legendarului Bjorn Borg, în primul tur al turneului ATP 250 pe zgură de la Bastad (Suedia). Detalii aici.

17:35 - WTA 250 Budapesta - Anca Todoni a fost învinsă în două seturi de favorita numărul trei, Wang Xiy (54 WTA) la capătul unui meci de luptă, încheiat după două ore și 24 de minute. Todoni a pierdut primul set la tiebreak 4-7, iar în setul secund a fost învinsă cu 5-7, deși a servit pentru set la scorul 4-5.

16:20 - WTA 250 Budapesta - Miriam Bulgaru (206 WTA) a pierdut în primul tur al turneului de la Budapesta, după ce reușise calificarea pe tabloul principal din calificări. Bulgaru a fost învinsă la capătul a trei seturi, 3-6, 6-4, 4-6, de Rebecca Sramkova (109 WTA).

06:35 - WTA - SIMPLU, Budapesta (Ungaria), zgură: Sramkova vs. Miriam Bulgaru (12:30), Wang Xiy vs. Anca Todoni (14:00). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.

06:25 - WTA - SIMPLU, Palermo (Italia), zgură: Jaqueline Cristian vs. Riera (22:00). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.

06:20 - ATP - SIMPLU, Bastad (Suedia), zgură: Rafael Nadal vs. Berg (15:30). Restul meciurilor pot fi urmărite aici.