United, glorioasă după o repriză de vis cu Betis/Victorii pentru Juventus și Sevilla

Manchester United s-a impus cu 4-1 în prima manșă din optimile UEL în fața lui Real BetisAFP
Flashscore vă prezintă principalele evenimente și rezumatele pe scurt ale partidelor din UEFA Europa League disputate joi, 9 martie, de la ora 22:00.

Manchester United - Betis 4-1

Manchester United și-a prelungit seria de invincibilitate pe Old Trafford la 20 de meciuri, învingând cu 4-1 pe Real Betis în prima manșă a optimilor de finală UEFA Europa League.

La pauză, scorul a fost 1-1, însă diavolii au făcut un adevărat spectacol în partea secundă.

Statistici
StatisticiFlashscore

Omul meciului desemnat de Flashscore: Antony (Manchester United)

Sevilla - Fenerbahce 2-0

Portarul Sevillei, Marko Dmitrović, a realizat mai multe parade vitale pentru a-i ajuta pe Rojiblancos să pună capăt unei serii de trei înfrângeri consecutive, în timp ce formația care a câștigat de șase ori trofeul UEFA Europa League a obținut o victorie cu 2-0 împotriva lui Fenerbahce.

Statistici

Omul meciului desemnat de Flashscore: Marko Dmitrović (Sevilla)

Juventus - Freiburg 1-0

Juventus va pleca în avantaj în Germania, în meciul cu SC Freiburg, din turul optimile de finală ale UEFA Europa League, după ce un al patrulea gol în două meciuri al lui Ángel Di María i-a asigurat Bătrânei Doamne victoria cu 1-0 în prima manșă, pe Allianz Stadium.

Statistici

Omul meciului desemnat de Flashscore: Ángel Di María (Juventus)

Shakhtar - Feyenoord 1-1

Shakhtar Donețk și Feyenoord au remizat, scor 1-1, după o fază dramatică pe final de meci la Varșovia. Poate că oamenii lui Arne Slot zboară la înălțime pe plan intern, dar rămân fără victorie în deplasare în această competiție.