VIDEO! Dublă George Pușcaș în Turcia. Cordea și Sorescu au marcat pentru echipele de club

George Pușcaș
George PușcașSpada / LaPresse / Profimedia
George Pușcaș și Deian Sorescu au înscris în Turcia, în timp ce Andrei Cordea în Arabia Saudită.

Dublă pentru George Pușcaș

George Pușcaș a marcat din nou Turcia. Atacantul a marcat două goluri pentru Bodrumspor, în partida de pe teren propriu cu Adana Dermispor. Pușcaș a deschis scorul în minutul 14 și apoi a pecetlui victoria echipei sale cu reușita din minutul 83, scor 3-1.

Pușcaș a fost desemnat jucătorul meciului, el primind nota 8,2 din partea Flashscore. Cu cele două reușite, Pușcaș a ajuns la trei reușite în Turcia.

Pușcaș se află pe lista preliminară a stranierilor convocați de Mircea Lucescu pentru partidele pe care România le va susține în Cipru și Letonia.

Andrei Cordea, gol în liga secundă din Arabia Saudită

Fostul jucător FCSB a marcat al patrulea său gol din Arabia Saudită. După ce etapa precedentă a dat o pasă decisivă, mijlocașul a marcat duminică primul gol al meciului dintre Al Taee și Ohod

Cordea a marcat cu contribuția portarului advers, care a scăpat printre picioare șutul atacantului.

În cele din urmă, Al Taee a obținut victorie cu 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90+7.

Deian Sorescu, primul gol din acest sezon

Deian Sorescu a marcat pentru Gaziantep, însă nu a putut împiedica înfrângerea de pe terenul celor de la Eyupspor, scor 3-2. Sorescu a marcat în minutul 28, când a scăpat singur cu portarul advers. Sorescu a fost notat de Flashscore cu 6,8, internaționalul român fiind înlocuit în minutul 83.

La Gaziantep a fost titular și Alexandru Maxim, care a primit nota 6,5.