EFL Cup: Două echipe din Premier League, eliminate. Ipswich revine de la 0-2 cu Wolves. Man Utd se impune clar

Casemiro marcarea celui de-al doilea gol împotriva lui Crystal Palace pe Old TraffordAFP
Marți seara s-au jucat șapte meciuri din turul al treilea al EFL Cup.

Man Utd 3-0 Crystal Palace

Alejandro Garnacho, Casemiro și Anthony Martial au marcat pentru Man Utd, care s-a impus fără probleme cu 3-0 în fața lui Crystal Palace pe Old Trafford, pentru a ridica presiunea asupra managerului Erik Ten Hag.

Player ratings
Player ratingsFlashscore

Bradford 0-2 Middlesbrough

Middlesbrough se califică în runda a patra EFL Cup, grație golurilor lui Emmanuel Latte Lath și Morgan Rogers, reușind o victorie grea în fața lui Bradford.

Notele jucătorilor
Notele jucătorilorFlashscore

Exeter 1-0 Luton

Exeter a obținut o victorie celebră cu 1-0 în fața celor de la Luton, echipă aflată în dificultate în Premier League, Demetri Mitchell marcând golul victoriei în minutul 83, înainte de a fi eliminat cu două minute înainte de final.

Ipswich 3-2 Wolves

Ipswich a revenit de la 2-0 pentru a o surprinde pe Wolves din Premier League pe stadionul Portman Road.

Mansfield - Peterborough 2-2 (3-1 d.p.)

Gazdele au reușit o calificare dramatică. După ce au egalat în minutul 90+3 au reușit să se impună la loviturile de departajare.

Port Vale 2-1 Sutton

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Salford 0-4 Burnley

Burnley a pus deoparte dificultățile din Premier League, Sander Berge, Jacob Bruun Larsen, Dara O'Shea și Wilson Odobert au marcat primele lor goluri pentru club, în timp ce au învins confortabil Salford pentru a ajunge în runda a patra.

Citește toate statisticile meciului aici.