Știri tenis, interviuri, rezumate video, zvonuri tenis, scoruri și clasamente

Mai mult tenis
”Ca și cum m-ar fi lovit un camion” Halep, despre momentul în care a aflat că a picat testul antidoping

Irina Begu, la un pas de titlu! S-a calificat în semifinalele turneului de la Wiesbaden

Carlos Alcaraz renunță la Roma: ”Am dureri la braț, trebuie să mă recuperez”

Îngrijorare la Roland Garros. Tot mai mulți favoriți, în pericol să lipsească din cauza accidentărilor

Irina Begu s-a calificat în sferturi la Wiesbaden după o revenire în mare forță

Sabalenka și Swiatek joacă finala de la Madrid al doilea an la rând. Poloneza vrea revanșa

Tennis Tracker: Begu s-a calificat în semifinale la Wiesbaden/ Rublev, victorie lejeră cu Fritz

Încă un abandon în sferturile Openului de la Madrid: Medvedev s-a accidentat și s-a retras după primul set

Iga Swiatek trece de Madison Keys și va juca din nou finala de la Madrid Open

Se îngroapă "racheta" războiului între Halep și Cîrstea? "Între ele a existat o rivalitate sportivă"

Tennis Tracker: Ana Bogdan, eliminată. Begu s-a calificat în sferturi / Swiatek, prima finalistă / Medvedev abandonează

Jannik Sinner s-a retras înaintea meciului din sferturile de finală ale Madrid Open

Rublev l-a eliminat pe Alcaraz, câștigătorul ultimelor două ediții ale Mastersului de la Madrid

Revenire spectaculoasă la Madrid: Rybakina s-a impus după ce a salvat două mingi de meci la 2-5 în decisiv

Ana Bogdan a cedat doar două game-uri și s-a calificat în optimi la Lleida

Alcaraz speră în continuare să facă pereche la dublu cu Nadal, la Jocurile Olimpice de la Paris

VIDEO | Rafael Nadal s-a oprit în optimile de finală ale turneului de la Madrid

Tennis Tracker: Ana Bogdan, debut în forță la Lleida. Revenire spectaculoasă pentru Rybakina / Alcaraz, eliminat în sferturi

Victorii muncite și în trei seturi pentru Sinner și Alcaraz! Favoriții, în sferturi la Madrid

Următorul turneu la care ar putea participa Simona Halep! A primit un nou wildcard

Iga Swiatek a pierdut primul set, dar a revenit și s-a calificat în semifinale la Madrid

România și-a aflat adversara din optimile Billie Jean King Cup

Proiect uriaș al lui Ion Țiriac: Miliardarul a creat un circuit propriu cu 14 turnee ITF

Daniil Medvedev a atins în premieră sferturile la Madrid

Jannik Sinner, marş triumfal spre finală la Madrid. Italianul nu a cedat niciun set

Tennis Tracker: Alcaraz și Sinner, în sferturi la Madrid / Swiatek o învinge pe Haddad Maia

Luptătorul Rafael Nadal îl învinge pe Pedro Cachin și ajunge în optimi la Madrid Open

Mirra Andreeva s-a calificat în sferturi de finală la Madrid în ziua în care a împlinit 17 ani

Jabeur, mesaj acid pentru organizatorii de la Madrid: ”Trebuie să respecte mai mult femeile”

Iga Swiatek, în sferturi la WTA Madrid după o victorie fulger cu Sorribes Tormo

Ons Jabeur dă semne de revenire. Tunisianca e în sferturi la Madrid

Sorana Cîrstea, vis uriaș pentru finalul carierei. Românca vrea să triumfe la un Grand Slam

Aryna Sabalenka, ținută în șah de locul 183 mondial. Belarusa s-a impus greu în turul 3 la Madrid

Tennis Tracker: Nadal luptă și se califică în optimi / Coco Gauff, eliminată

Jaqueline Cristian, învinsă de Danielle Collins în turul al treilea la Madrid

Una dintre adversarele de coșmar ale Simonei Halep și-a anunțat retragerea

Rafael Nadal încă nu şi-a spus ultimul cuvânt şi a trecut în optimile de finală la Madrid

"Trebuie să-mi recapăt încrederea în mine", spune Rafael Nadal

Tennis Tracker: Jaqueline, eliminată de la Madrid de Collins / Alcaraz trece fără probleme de Seyboth Wild

Sorana Cîrstea, după înfrângerea în fața polonezei Iga Swiatek: "Scorul e destul de dur"