VIDEO! Inter Miami a revenit de la 0-2 pentru a înregistra a cincea victorie consecutivă

Inter Miami este pe primul loc
Inter Miami este pe primul locProfimedia
Inter Miami a reușit să învingă în deplasarea de la CF Montreal și se menține pe primul loc în MLS.

CF Montreal - Inter Miami 2-3

La Inter Miami au fost titulari Messi, Suarez și Busquets, în timp ce Jordi Alba este accidentat.

Gazdele au deschis scorul în minutul 22, iar după zece minute și-au dublat avantajul. Sub ochii lui Messi, Matias Rojas a înscris golul serii, direct dintr-o lovitură liberă de la circa 30 de metri. În minutul doi al prelungirilor primei reprize, Suarez a restabilit egalitatea.

Inter Miami a trecut în avantaj în repriza secundă, prin reușita tânărului Benjamin Cremaschi

Echipa antrenată de Tata Martinez se menține pe primul loc în MLS, cu 27 de puncte după 13 etape.