”Aceeași durere!” Simona Halep, prima reacție după ce a abandonat duelul de la Paris

Simona Halep
Simona HalepProfimedia
Deși a învins-o pe americanca McCartney Kessler (24 de ani - 123 WTA) în primul set cu 7-5, Simona Halep (32 de ani - 1.149 WTA) s-a văzut nevoită să abandoneze în actul secund, acuzând o accidentare.

Astfel, duelul dintre Halep și Kessler din cadrul turneului Trophee Clarins s-a finalizat după o oră și 30 de minute, sportiva noastră abandonând în setul doi, la scorul de 2-3 în favoarea americancei.

Simona Halep: ”Aceeași durere de genunchi ca în Miami”

La scurt timp după finalul partidei, în spațiul public a apărut și prima reacție a româncei: ”Aceeași durere de genunchi ca în Miami, prea riscant să continui”, a spus Halep, potrivit jurnalistului francez Eric Salliot.

În cazul în care ar fi învins-o pe Kessler, Halep ar fi putut juca împotriva câștigătoarei duelului dintre Emma Navarro (22 WTA) și Lauren Davis (194 WTA).