Rezultate Liga 2: Corvinul trece la pas de Târgu Jiu / Steaua obține victoria cu Focșani

Rezultate Liga 2
Rezultate Liga 2Profimedia
Sâmbătă, 14 septembrie, au fost programate majoritatea meciurilor din etapa a 6-a a Ligii 2.

Corvinul Hunedoara a reușit să obțină cele trei puncte fără prea mari emoții, Campan (min. 20 și 40) și Lehaire (min. 62) fiind marcatorii hunedorenilor. Astfel, Corvinul trece cu 3-1 de Târgu Jiu.

Mioveni pierde la Câmpulung, scor 0-1. Gisa a fost marcatorul unicului gol. Metaloglobus câștigă în deplasare, scor 1-0 cu Ceahlăul Piatra Neamț, Issah reușind să aducă victoria echipei bucureștene.

CS Afumați trece de la Șelimbăr, scor 1-0, Enache înscriind în minutul 26, în timp ce Bihorul pierde cu Dumbrăvița la același scor, Modan trecându-și numele pe tabela de marcaj.

Slatina pierde cu Metalul Buzău, iar Steaua București obține cele trei puncte pe final, cu un gol marcat în minutul 76.