Rezultate Liga 2. Miercurea Ciuc spulberă Câmpulung / U Craiova 1948 obține cele trei puncte pe final

Rezultate Liga 2
Rezultate Liga 2Profimedia
Sâmbătă, 17 august, au fost programate majoritatea meciurilor din etapa a 3-a a Ligii 2.

Concordia Chiajna - Ceahlăul Piatra Neamț 0-2

Chiajna pierde partida cu Ceahlăul, scor 0-2 și rămâne cu un punct după primele trei etape. Ceahlăul a rămas în zece oameni pe finalul celei de-a doua reprize.

CS Mioveni - FC Voluntari 0-1

Voluntari reușește să obțină cele trei puncte la Mioveni, urcând astfel pe locul patru.

CSC Dumbrăvița - U Craiova 1948 1-2

U Craiova 1948 înscrie în minutul 90+2 și pune mâna pe cele trei puncte, având un total de 6 după aceste trei etape.

Miercurea Ciuc - Câmpulung 4-1

Miercurea Ciuc trece fără probleme de Câmpulung, reușind să înscrie patru goluri! Rămâne lider, cu nouă puncte adunate.

CSM Slatina - ACS Viitorul Târgu Jiu 3-1

Slatina se află la două puncte în spatele celor de la Csikszereda, iar partida cu Viitorul Târgu Jiu a părut una ușoară, oltenii reușind să învingă cu 3-1.

Metaloglobus București - Unirea Ungheni 3-0

Metaloglobus a rezolvat meciul încă din prima repriză, când a înscris trei goluri. De altfel, așa s-a și terminat partida.