VIDEO. Messi înscrie pentru Inter Miami, dar echipa sa pierde duelul cu Atlanta Utd

Inter Miami - Atlanta United 1-3
Inter Miami - Atlanta United 1-3AFP
Inter Miami a pierdut meciul cu Atlanta United, scor 1-3, într-o partidă în care argentinianul Messi a reușit să înscrie.

Inter Miami se află pe primul loc în Conferința de Est, cu 34 de puncte. Echipa lui Messi a pierdut cu Atlanta United, scor 3-1.

Lobjanidze a fost cel care a deschis scorul pe finalul primei reprize (min. 44), iar oaspeții au intrat cu avantaj la pauză. În minutul 59, același Lobjanidze a reușit să realizeze dubla. Trei minute mai târziu, în minutul 62, argentinianul Messi a redus din diferență și a înscris și unicul gol al lui Inter Miami din această partidă.

Cu toate acestea, formația antrenată de "Tata" Martino a mai primit un gol. Thiare a înscris pentru 3-1, iar Atlanta a luat cele trei puncte.