Știri Madrid, reportaje meciuri, interviuri, faze importante, rezultate și clasamente

Madrid WTA - Simplu
Simona Halep
Swiatek și Sabalenka au egalat o performanță a Simonei Halep. Borna atinsă de numerele 1 și 2 WTA

Simona Halep, în pericol să rateze Jocurile Olimpice! Verdictul medicilor după accidentare

Aryna Sabalenka punctează lucrul pozitiv din înfrângerea în fața lui Swiatek: ”Mi-am revenit”

Hegemonia Igăi Swiatek în fruntea WTA se amplifică. Poloneza, de neatins

Swiatek, săgeți către Sabalenka după ce a învins-o în finala de la Madrid: ”Mai e plictisitor?”

Finală spectacol! Swiatek câștigă decisivul în fața Sabalenkăi și triumfă în sfârșit la Madrid

Swiatek și Sabalenka, cele mai bune jucătoare din circuitul WTA, adversare în a doua finală consecutivă la Madrid

Tennis Tracker: Final de infarct la Madrid. Swiatek s-a impus în tie-break-ul setului decisiv

Sabalenka și Swiatek joacă finala de la Madrid al doilea an la rând. Poloneza vrea revanșa

Iga Swiatek trece de Madison Keys și va juca din nou finala de la Madrid Open

Tennis Tracker: Ana Bogdan, eliminată. Begu s-a calificat în sferturi / Swiatek, prima finalistă / Medvedev abandonează

Revenire spectaculoasă la Madrid: Rybakina s-a impus după ce a salvat două mingi de meci la 2-5 în decisiv

Tennis Tracker: Ana Bogdan, debut în forță la Lleida. Revenire spectaculoasă pentru Rybakina / Alcaraz, eliminat în sferturi

Iga Swiatek a pierdut primul set, dar a revenit și s-a calificat în semifinale la Madrid

Tennis Tracker: Alcaraz și Sinner, în sferturi la Madrid / Swiatek o învinge pe Haddad Maia

Mirra Andreeva s-a calificat în sferturi de finală la Madrid în ziua în care a împlinit 17 ani

Jabeur, mesaj acid pentru organizatorii de la Madrid: ”Trebuie să respecte mai mult femeile”

Iga Swiatek, în sferturi la WTA Madrid după o victorie fulger cu Sorribes Tormo

Ons Jabeur dă semne de revenire. Tunisianca e în sferturi la Madrid

Aryna Sabalenka, ținută în șah de locul 183 mondial. Belarusa s-a impus greu în turul 3 la Madrid

Tennis Tracker: Nadal luptă și se califică în optimi / Coco Gauff, eliminată

Jaqueline Cristian, învinsă de Danielle Collins în turul al treilea la Madrid

Tennis Tracker: Jaqueline, eliminată de la Madrid de Collins / Alcaraz trece fără probleme de Seyboth Wild

Sorana Cîrstea, după înfrângerea în fața polonezei Iga Swiatek: "Scorul e destul de dur"

Swiatek a învins-o fără probleme pe Sorana Cîrstea. Românca, OUT de la turneul din Madrid